rotator 11
Koperta


„Recyklingowy Ogród Magiczny” to trzydniowe wydarzenie, które zorganizowała Willa Weneda przy współudziale  Lokalnej Organizacji Turystycznej „MARINA”, Urzędu Miejskiego, a także dzięki uprzejmości finansowej MZGOK.

25 sierpnia w godzinach 19:00-22:00, w ogrodzie domu przy ulicy Staszica, odbył się wernisaż wystawy. Wernisaż otworzyli - fotografka Madam Miko i pochodzący z Konina artysta Marcin Urzędowski, a wraz z nimi Ewa Gaj, od roku prowadząca pracownię malarską w domu pisarki.

W ogrodzie można było znaleźć zdjęcia oraz nierealne postaci z postapokaliptycznego snu, zwane przez ich twórców Pleśniakami. Jak mówi artysta: „Część tych manekinów przywiozłem, część jest podarunkiem, resztę zbudowaliśmy sami przez ostatnie trzy dni z przeróżnych dziwnych elementów. Plan jest taki, by te postaci były odrzeczywistnione, jakby nie z tego świata. Powstaje na ten temat masę opowiadań i niebawem wyruszymy z publikacjami. Pleśniaki będą żyły własnym życiem i będą miały przygody” – zapowiadał Marcin Urzędowski, przyznając, że w domu ma kolejne 400 kilogramów „śmieci". A swoje postaci tworzy z najróżniejszych elementów - nawet urządzeń sanitarnych!

W kolejny dzień, 26 sierpnia artyści zaprezentowali uliczny performance – dziesięciu  postapokaliptycznych postaci przemierzających ulice Konina w poszukiwaniu tajemniczego stwora.
Zaś wieczorem, na Placu Wolności  miał miejsce muzyczny flashmob pod tytułem „Łączą nas bębny”, współorganizowany przez restaurację Pepe Nero.

Czwartek 27 sierpnia to już ostatni dzień artystycznych szaleństw. W południe w ogrodzie Willi Wenedy artyści wraz z grupką dzieci stworzyli w ciągu 9 godzin  „ Venediana”, stwora -rzeźbę z recyklingu, który jest jednocześnie darem od Pana Marcina dla miasta Konin, a zwłaszcza dla kolonii artystów, których skupia Dom Janiny Wenedy.

Popołudniu finisaż wystawy oficjalnie zakończył trzydniowe twórcze ekspresje artystów i był również czasem podziękowań za wspólną pracę na rzecz pokazania projektów PREPOSTEVOLUTION, zdolności MADAM MIKO i wszystkich zaangażowanych w krzewienie kultury i sztuki w mieście Konin.

fot. Madam Miko

Recyklinowy Ogród
Recyklinowy Ogród
Recyklinowy Ogród
Recyklinowy Ogród
Recyklinowy Ogród
Recyklinowy Ogród
HerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerb
Realizacja LM Internet
projekt graficzny Artilon