rotator 11
Koperta


W ubiegłą sobotę 12 września po raz kolejny odbył się XI Spływ kajakowy „Szlakiem Wielkiej Pętli Wielkopolski”, zorganizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną „MARINA”.
 
Tym razem 18 kilometrowa trasa wiodła od przeprawy promowej w miejscowości Ladorudz (gmina Krzymów), z przystankiem przy Bulwarach Nadwarciańskich w Koninie, do mety przy przeprawie promowej  w Sławsku (gmina Rzgów).
 
Na starcie 120 uczestników spływu powitała Pani Wójt gminy Krzymów Danuta Mazur, życząc kajakarzom dobrej zabawy.
60 kajaków wyruszyło w trasę punkt 11:00 rzeką Wartą, pod czujnym okiem dzielnych strażaków z OSP Licheń, Chorzeń i Wąsosze.
 
Niewątpliwym atutem tego największego wydarzenia kajakowego w regionie,  była  pozytywna energia uczestników. Były to zarówno całe grupy znajomych jak i rodziny z dziećmi. Dopisała również pogoda, więc humory wszystkim dopisywały od startu aż po metę.
 
Około godziny 12:30 uczestnicy spływu dopłynęli do Bulwarów Nadwarciańskich, gdzie była krótka przerwa i gdzie mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanej dla nich oferty od kawiarni Kawka Karfka. Następnie ruszyli ku mecie.
 
Wśród uczestników byli „weterani” spływów, bo należy dodać, że  już po raz jedenasty odbywa się ta impreza, ale też osoby, które podjęły się tego wyzwania po raz pierwszy w życiu.
Cała grupa szczęśliwie dotarła do celu.
 
W Sławsku czekał na wszystkich gorący posiłek, zostały również rozdane nagrody dla najmłodszych i najstarszych uczestników spływu, ufundowane przez Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miasta Konina.
 
Na zakończenie imprezy prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej „ MARINA”, Pan Marek Zawidzki, podziękował uczestnikom za wspólną zabawę i wspaniałą atmosferę, a także wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia.
 
XI Spływ kajakowy „Szlakiem Wielkiej Pętli Wielkopolski” dofinansowany został  z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego.
 
Patroni medialni:
Przegląd Koniński, Portal LM.PL, TVP3 Poznań, TV Wielkopolska, MC Radio, Radio Poznań, Meloradio.

spływ 2020
spływ 2020
spływ 2020
spływ 2020
spływ 2020
spływ 2020
spływ 2020
spływ 2020
HerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerb
Realizacja LM Internet
projekt graficzny Artilon