rotator 11
Koperta

Nowy quest rowerowy

Kolejny Quest Rowerowy po Ziemi Konińskiej!

 
Rowerowy quest „Śladami Zofii Urbanowskiej po Ziemi Konińskiej” jest już dostępny w biurze Centrum Informacji Turystycznej w Koninie.
 
Lokalna Organizacja Turystyczna MARINA realizuje projekt, który ma na celu stworzenie nowej formy promocji regionu konińskiego połączonej z aktywnością na rowerze. Rowerowy quest „Śladami Zofii Urbanowskiej po Ziemi Konińskiej” przyczyni się do poszerzenia wiedzy wśród mieszkańców regionu o wybitnej konińskiej pisarce, ale co najważniejsze, pozwoli w przyjemny i aktywny sposób odkryć przed turystami walory turystyczno-krajoznawcze miasta Konina oraz powiatu konińskiego. Questing to forma aktywności turystycznej połączonej z edukacją i poznawaniem historii.
 
W efekcie realizacji projektu LOT MARINA wydała folder z grą terenową (quest), który każdy uczestnik będzie mógł otrzymać bezpłatnie w biurze Centrum Informacji Turystycznej w Koninie (Dworcowa 2) lub pobrać w wersji elektronicznej na urządzenie mobilne ze stron: www.turystyka.konin.pl/warto-zobaczyc/rowerowy-quest-sladami-zofii-urbanowskiej-po-ziemi-koninskiej lub www.lotmarina.pl/informator
 
Aby wykonać quest należy pokonać trasę na rowerze, na której rozmieszczone są zagadki. Na każdego kto ukończy grę poprzez rozwiązanie ich wszystkich, czeka „skarb”. Tematem przewodnim jest historyczna postać Zofii Urbanowskiej, która urodziła się w Kowalewku (gm. Rzgów) i mieszkała na konińskiej starówce, gdzie tworzyła swoje wspaniałe książki. Tym samym LOT MARINA uchyla rąbka tajemnicy w jakich okolicach wiodła będzie trasa questa.
 
Już dziś Lokalna Organizacja Turystyczna  MARINA zaprasza miłośników przejażdżek rowerowych, rodziny z dziećmi, poszukujących questów w regionie i wszystkich zainteresowanych do odebrania swojego egzemplarza Rowerowego questu „Śladami Zofii Urbanowskiej po Ziemi Konińskiej”.
 
 
Projekt współfinansowany przez  
ROWEROWY QUEST
HerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerb
Realizacja LM Internet
projekt graficzny Artilon