rotator 11
Koperta

Nowa Mapa Rowerowa

Nowy Rok rozpoczynamy nową publikacją. Na podstawie obserwacji i analizy odwiedzających biuro Centrum Informacji Turystycznej w 2020 roku zauważyliśmy, że dużą grupę turystów, ale i mieszkańców Konina, stanowią rowerzyści. Rower zyskuje popularność jako ekologiczny środek transportu, ale też sposób na utrzymanie dobrej kondycji i aktywne i co ważne przyjemne spędzanie czasu.

Wychodząc naprzeciw popularności turystyki rowerowej stworzyliśmy wraz z firmą Lehmann + Partner Polska Sp. z o.o.  „Mapę rowerową Konina”. Udało się to zrobić dzięki dotacji Miasta Konina.
Najważniejszą część mapy stanowią ścieżki rowerowe w Koninie.  Mapa zawiera również przebieg ponadregionalnych szlaków rowerowych na terenie miasta i w terenie przyległym. Naniesione zostały ponadto lokalizacje wypożyczalni roweru miejskiego Nextbike. Przydatną informacją dla rowerzystów będzie zapewne wykaz wszystkich sklepów i serwisów rowerowych w mieście, a także rozmieszczenie stacji napraw rowerów.

Chcemy też zachęcić osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z jazdą na rowerze poprzez wymienienie zalet tego rodzaju aktywności.
Na mapce widnieje także informacja dotycząca prawidłowego wyposażenia roweru i 14 znaków drogowych przydatnych każdemu rowerzyście.
Z myślą o turystach, rewers mapy zawiera krótką historię miasta oraz największe atrakcje turystyczne Konina.

Mapa w skali 1:28 000 ma poręczny składamy format, dzięki czemu publikację można zabrać ze sobą do plecaka na każdą rowerową wyprawę. Dodatkowym atutem jest nowoczesny, przejrzysty układ dopasowany do strategii wizualnej Miasta Konina.

Do każdej mapy osoba odwiedzjąca biuro CiT, dostanie w pakiecie odblaskową opaską na rękę (lub plecak/rower) z logo Lokalnej Organizacji Turystycznej MARINA.

Dla rowerzystów, którzy przed wycieczką, lubią opracowywać trasę w internecie, mamy też elektroniczną wersję mapy pod adresem: https://maparowerowa.konin.lp-portal.pl/
Zapraszamy zatem wszystkich amatorów czterech kółek do naszego biura na ulicy Dworcowej 2, po bezpłatną, nową „Mapę rowerową Konina”.

Mapa rowerowa Konina
Mapa rowerowa Konina
HerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerb
Realizacja LM Internet
projekt graficzny Artilon