rotator 11
Koperta

#złap_za_wiosło

Lokalna Organizacja Turystyczna MARINA odnotowała rekord w ilości zorganizowanych spływów w tegorocznym sezonie turystycznym miasta Konina i Powiatu Konińskiego. Aż 6 spływów kajakowych przez cały okres wakacyjny skumulowało w sumie 300 kajakarzy na wodach konińskich.

100 kajakarzy popłynęło w ramach spływu szlakiem Wielkiej Pętli Wielkopolski, współfinansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Kolejnych 200 popłynęło w spływach zorganizowanych przez Lokalną Organizację Turystyczną MARINA przy wsparciu miasta Konina w ramach projektu #złap_za_wiosło.

Poczynając od pierwszego weekendu wakacji - 19 czerwca 2021 kończąc na ostatniej sobocie 28 sierpnia 2021 r. , każdorazowo grupa kajakarzy wyruszała w niezwykłą wodniacką wyprawę w dwuosobowych kajakach rzeką Wartą i Kanałem Warta-Gopło.

Trasy liczące od 12 do 22 kilometrów odkrywały przed wodniakami nie tylko piękne przyrodnicze uroki terenów nadwarciańskich ale również tajniki funkcjonowania śluz wodnych – budowli hydrotechnicznych, które umożliwiają pokonywanie różnic poziomu wody przez jednostki pływające. Dla niektórych kajakarzy, szczególnie tych najmłodszych ciekawym doświadczeniem oraz urozmaiceniem czasu spędzonego na wodzie było obserwowanie pracy promów zlokalizowanych na wybranych trasach spływów (Prom w Biechowy, w Ladorudzu i Sławsku).

Zróżnicowane pod względem trudności trasy pozwoliły na uczestnictwo w spływach zarówno bardziej jak i mniej zaawansowanym kajakarzom. Najmłodszym z nich był 4 letni Bruno a najstarszym 69 letni Stanisław.

Zainteresowanie wszystkimi sześcioma spływami było większe aniżeli ilość dostępnych miejsc. O ich atrakcyjności oraz potencjale jaki drzemie w turystyce wodnej w regionie konińskim świadczy również udział w wydarzeniach kajakarzy z takich miast jak: Wrocław, Września, Luboń, Poznań, Mosina, Jarocin, Zagórów, Słupca, Miasto Lubawskie, Strzałkowo. Nie bez znaczenia jest fakt, iż spływy zorganizowane zostały kompleksowo, poczynając od wynajmu kajaków, zabezpieczenia spływu, zapewnienia transportu i ciepłego posiłku a także ubezpieczenia kajakarzy.

Kajakarstwo w regionie konińskim zyskuje na znaczeniu. To obok roweru coraz bardziej popularny sposób na relaks i aktywne spędzenie czasu. Wszelkie informacje dotyczące tras kajakowych oraz możliwości wypożyczenia sprzętu a także mapki turystyki wodnej można pozyskać w Centrum Informacji Turystycznej w Koninie (Dworcowa 2).

Poprzednie Zdjęcie
Następne Zdjęcie
HerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerb
Realizacja LM Internet
projekt graficzny Artilon