rotator 11
Koperta

Marszałkowskie dotacje wesprą konińską turystykę

Ponad 20 tys. złotych Lokalna Organizacja Turystyczna MARINA pozyskała ze środków Województwa Wielkopolskiego na realizację zadań z zakresu turystyki i krajoznawstwa na rok 2022.
 
Tradycyjnie Stowarzyszenie uzyskało wsparcie największej imprezy kajakowej w regionie konińskim. To XIII już edycja Spływu kajakowego szlakiem Wielkiej Pętli Wielkopolski. Spływ z udziałem 120 osób odbędzie się w sobotę, 9 lipca, na trasie Mielnica Duża – Przystań Wodna w Ślesinie. Zgłoszenia na spływ będzie można dokonać na miesiąc przed imprezą. Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego uczestnicy wydarzenia zapłacą jedynie 60 zł a w ramach wpisowego mają zapewnione: ubezpieczenie NNW, transport na miejsce startu spływu, zabezpieczenie ratunkowe i medyczne, wynajem kajaków wraz z osprzętem, gadżety wodniackie oraz posiłek regeneracyjny na mecie wydarzenia. „Jak co roku - spodziewamy się dużego zainteresowania udziałem w tym wydarzeniu. Spowodowane jest to wysokim poziomem organizacyjnym spływu kajakowego w stosunku do niewielkiej kwoty wpisowego. Świadczy to również o systematycznym wzroście  zainteresowania  turystyką kajakową w naszym regionie” – mówi Marek Zawidzki Prezes Zarządu Lokalnej Organizacji Turystycznej MARINA.


Samorząd Województwa Wielkopolskiego docenił również i zadeklarował wsparcie finansowe na wydanie„Dziennika młodego odkrywcy”. Bezpłatna publikacja powstanie jeszcze w tym roku (2022) ale z myślą o kolejnym sezonie turystycznym. Celem przygotowanego wydawnictwa będzie stworzenie bajkowego, ciekawego i angażującego do aktywności przewodnika turystycznego dla dzieci wraz z listą rekomendowanych obiektów bazy noclegowej w Koninie i powiecie konińskim. Przez wszystkie atrakcje dziecko prowadzone będzie przez bajkową postać Gosława - słonia leśnego zamieszkującego Muzeum Okręgowa w Gosławicach. Przewodnik o charakterze dziennika pozwoli młodym turystom na zaznaczanie miejsc, które właśnie odwiedzili, wpisanie swoich wrażeń z podróży, wklejenie zdjęcia lub własnoręczne narysowanie  danej atrakcji. Tak dokumentowana podróż dziecka stanie się dla niego i jego rodziców bardziej emocjonalna i ciekawsza. Dziennik pozostanie w rękach dziecka jako pamiątka z turystycznych przygód w regionie konińskim.

HerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerb
Realizacja LM Internet
projekt graficzny Artilon