rotator 11
Koperta

Weekend na szlaku piastowskim

25 czerwca 2022 r., w Kaliszu odbyła się wyjątkowa impreza - Weekend na Szlaku Piastowskim. Uczestnicy tego wydarzenia przenieśli się w czasy Piastów - grodów, rycerzy i dam. Plac przed Basztą Dorotka wypełnił się stoiskami z rękodziełami i degustacjami. Najmłodsi uczestnicy mogli poczuć klimat dawnych gier i zabaw a także aktywnie uczestniczyć w pokazach rycerskich.

W Kaliszu podczas Weekendu na szlaku piastowskim można było bezpłatnie zwiedzać Centrum Baśni i Legend Kaliskich oraz Lokacji Miasta. Ponadto organizatorzy zorganizowali spejalne kursy zabytkowym autobusem z przewodnikiem PTTK.

W średniowiecznej scenerii na placu przy baszcie "Dorotka"  znalazł się również mobilny namiot Centrum Informacji Turystycznej w Koninie. Pracownicy Lokalnej Organizacji Turystycznej MARINA promowali atrakcje regionu konińskiego oraz ofertę noclegową i gastronomiczną jej członków.  


 

HerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerb
Realizacja LM Internet
projekt graficzny Artilon