rotator 11
Koperta

Największy spływ kajakowy w regionie za nami


16 kilometrową trasę z Mielnicy Dużej do Ślesina pokonało 114 uczestników sobotniego spływu kajakowego szlakiem Wielkiej Pętli Wielkopolski. Największy spływ w regionie pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego odbył się już po raz XIII.

„Podczas naszych marszałkowskich spływów pokonywaliśmy już trasy ponad 30 kilometrowe. Tegoroczny spływ nie należał do najdłuższych natomiast należy podkreślić, iż trasa była bardzo wymagająca. Kajakarze, z którymi <wiosło w wiosło> płynąłem musieli pokonać zarówno kanał, w którym woda stoi w miejscu jak i jeziora, które utrudniają wiosłowanie, szczególnie gdy pojawia się wiatr i fale. Tym bardziej, uczestnikom XIII Spływu kajakowego należą się wyrazy uznania i gratulacje!” podsumował kierownik spływu Marek Zawidzki.

Kajakarze biorący udział w spływie mieli zapewniony transport zarówno na miejsce rozpoczęcia spływu jak i z mety do Konina, pakiety startowe w postaci worków wodoodpornych oraz suchego prowiantu od firmy Kupiec, ubezpieczenie a także sprzęt kajakowy.

Najmłodsi 8 letni kajakarze odebrali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Koninie oraz Miasto Konin. W spływie uczestniczyło łącznie 15 dzieci, które otrzymały również drobne upominki z logiem szlaku piastowskiego oraz bandamki Powiatu Konińskiego. Wszyscy kajakarze mogli liczyć na suchy prowiant ufundowany przez firmę Kupiec.

Nad bezpieczeństwem uczestników spływu czuwała Ochotnicza Straż Pożarna z Lichenia Starego – wielokrotni mistrzowie Polski w ratownictwie wodnym. Spływ zakończył się na Przystani Wodnej w Ślesinie, gdzie wodniacy mogli posilić się ciepłą zupą oraz grillowaną kiełbasą i kaszanką.

Organizator: Lokalna Organizacja Turystyczna MARINA

Projekt został dofinansowany przez

Partnerzy: Powiat Koniński, Miasto Konin, Gmina Skulsk, Miasto i Gmina Ślesin, Wielkopolska Organizacja Turystyczna, firma Kupiec, Kajaki Żerków.
Poprzednie Zdjęcie
Następne Zdjęcie
HerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerb
Realizacja LM Internet
projekt graficzny Artilon