rotator 11
Koperta

Jarmark św. Bartłomieja

Tegoroczny Jarmark św. Bartłomieja w Koninie był wyjątkowy.  Przez cały weekend od 19 do 21 sierpnia 2022 r. Plac Wolności i okoliczne uliczki po brzegi były wypełnione wystawcami z wyjątkowymi propozycjami rękodzieł, staroci, książek, ekologicznych wyrobów. Gwarna i kolorowa konińska Starówka przez cały weekend poza ofertą wystawców dostarczała zwiedzającym różne dodatkowe atrakcje.

Wyjątkową propozycję przygotowali Towarzystwo Przyjaciół Konina oraz Klub Turystyczny PTTK w Koninie. W sobotę, liczna grupa zwiedzających udała się śladami żydowskiego Konina (odwiedzili na co dzień niedostępną Synagogę) natomiast w niedzielę uczestnicy przechadzki mogli obejrzeć wnętrza konińskiego Ratusza. Zwiedzający mieli wyjątkowe szczęście posłuchać historii tych miejsc, ciekawostek i anegdot, opowiadanych przez  lokalnych regionalistów i działaczy.

W niedzielę pod namiotem Centrum Informacji Turystycznej w Koninie przedstawiciele Lokalnej Organizacji Turystycznej MARINA oraz zaprzyjaźnionych instytucji PTTK Konin oraz TPK zachęcali do zwiedzania konińskiej Starówki oraz całego regionu. Największym zainteresowaniem cieszyły się mapki turystyczne oraz rowerowe a także propozycje związane z turystyką wodną (kajakową). Zwiedzający mogli również zapoznać się z nową zaktualizowaną ulotką o konińskim słupie drogowym oraz o całej Wielkopolsce. Na stoisku dostępne były również materiały członków LOT MARINA: oferty noclegowej, gastronomicznej i rekreacyjnej.

Jak co roku znaleźli się również śmiałkowie, którzy wzięli udział w jarmarkowej grze rodzinnej. Uprzywilejowani uczestnicy tej zabawy mieli możliwość poznania konińskiej Starówki oraz spróbowania tradycyjnej żydowskiej "macy".  


Poprzednie Zdjęcie
Następne Zdjęcie
HerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerb
Realizacja LM Internet
projekt graficzny Artilon