rotator 11
Koperta

CIT w podróży

Niedzielnym wydarzeniem w Muzeum Okręgowym w Koninie Lokalna Organizacja Turystyczna MARINA zakończyła cykl wyjazdów z mobilnym Centrum Informacji Turystycznej w Koninie. „Tak się pięknie w tym roku złożyło, że Muzeum Okręgowe w Koninie było pierwszym i ostatnim celem  naszej turystycznej podróży. Był to pracowity sezon. Poza codzienną obsługą turysty w biurze, zorganizowaliśmy pięć spływów kajakowych dla niespełna 280 kajakarzy i uczestniczyliśmy w 8 wydarzeniach z misją promowania atrakcji Konina i naszego regionu. Z mobilnym namiotem przejechaliśmy 500 km ” podsumował Prezes Stowarzyszenia Marek Zawidzki.
 
Centrum Informacji Turystycznej w Koninie funkcjonuje stacjonarnie przy ulicy Dworcowej 2 w Koninie od 2010 roku. Jednocześnie swoje zadania realizuje również na zewnątrz podczas turystycznych wydarzeń plenerowych. Tegoroczny sezon pracownicy informacji turystycznej rozpoczęli już w maju - Nocą Muzeów. W dalszą podróż z mobilnym namiotem Centrum Informacji Turystycznej w Koninie wyruszyli szlakiem piastowskim na plenerowe wydarzenia w takich miejscowościach jak: Ląd nad Wartą, Kalisz, Gniezno, Kruszwica, Konin.
 
Wizyty w miejscach, które łączy wspólna historia i szlak nawiązujący do początków państwa polskiego okazały się strzałem w dziesiątkę. Poza dystrybucją materiałów promujących atrakcje Konina i regionu konińskiego pracownicy informacji turystycznej skorzystali z  okazji aby poznać  historię tych miejsc bezpośrednio  a także przypominać odwiedzającym stoisko– jak wiele łączy Konin z tymi miejscowościami.
 
Szlak piastowski był wiodącym ale nie jedynym kierunkiem  podróży Lokalnej Organizacji Turystycznej MARINA z mobilnym namiotem. Region koniński to również miejsce, w którym świetnie odnajdują się miłośnicy turystyki aktywnej. Bogate walory przyrodnicze i krajobrazowe przyciągają miłośników sportów uprawianych zarówno wyczynowo jak i rekreacyjnie. Co roku Ślesin i Konin goszczą setki triathlonistów, jeziora konińskie po brzegi wypełnione są kajakarzami, motorowodniakami, żeglarzami a rezerwaty przyrody cieszą się dużym zainteresowaniem „kijkarzy”, biegaczy czy też rowerzystów. W tym roku Stowarzyszenie uczestniczyło w Festiwalu Biegowych na Złotej Górze, w którym wzięło udział niespełna pół tysiąca uczestników z całej Polski. Pod namiotem Centrum Informacji Turystycznej w Koninie pracownicy LOT MARINA dystrybuowali mapki turystyczne, rowerowe i kajakowe regionu konińskiego. Bezpłatne materiały mogą stać się inspiracją dla ich posiadaczy do zaplanowania pobytu w regionie konińskim w kolejnym sezonie turystycznym.
 


 

HerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerb
Realizacja LM Internet
projekt graficzny Artilon