rotator 11
Koperta
ZAPOWIEDŹ WYDARZENIA
 
Już 27 maja 2023 roku zapraszamy Was na „Otwarcie sezonu wodnego na Wielkiej Pętli Wielkopolski”.
Będzie to impreza turystyczna o zasięgu wojewódzkim, a nawet ponadregionalnym. Wydarzenie ma na celu integrację miłośników turystyki wodnej, promocję walorów turystycznych województwa wielkopolskiego, a zwłaszcza Wielkiej Pętli Wielkopolski.

Tego dnia odbędzie się pierwszy spływ kajakowy z cyku #Złap_za_wiosło! Uczestnicy spływu będą mogli doświadczyć uroków Wielkiej Pętli Wielkopolski.
Na fanów żeglarstwa czekać będzie wyzwanie w postaci regat żeglarskich. Już o godzinie 11:00 w Pątnowie wystartują regaty GPJK organizowane przez Klub Żeglarski przy KWB Konin wraz z Konińskim Okręgowym Związkiem Żeglarskim. Zapisy oraz szczegóły pod numerem telefonu 508 285 755 - Komandor KŻ KWB Konin Tomasz Piasecki.

Aktywnych zapraszamy na turniej siatkówki plażowej, na który obowiązują zapisy. Zgłoszenia przyjmowane będą osobiście w budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koninie przy ul. Kurów 1, 62-510 Konin lub drogą mailową na adres: sportszkolny@mosirkonin.pl (podpisany skan – oryginał dokumentu musi być dostarczony w dniu zawodów). Warunkiem zgłoszenia jest wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy. Szczegóły wkrótce na stronach www.mosirkonin.pl oraz www.konin.pl.

Oficjalnemu otwarciu imprezy towarzyszyć będzie inscenizacja słowno-muzyczna pn. „Wyprawa piratów” w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15 im. Polskich Olimpijczyków.

Podczas wydarzenia plenerowego będzie można skorzystać z bezpłatnych rejsów jachtami takimi jak Ślesiniak oraz Bryza, a także statkiem pasażerskim Pawełek.

Do dyspozycji uczestników wydarzenia będzie mini gastronomia oraz "Bar Przystań". Bedzie można zakupić napoje ciepłe i zimne, dania typu fastfood, coś na słodko a także obiady. 

Odbędzie się pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Koninie oraz pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Koninie z udziałem sekcji psów ratowniczych.

Wydzielona zostanie strefa wystawców o tematyce żeglarskiej, kajakowej oraz innych sportów wodnych.. Ponadto czekać będą na Was przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji oraz Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, którzy poinformują Was o zasadach wypoczynku nad jeziorami.

O dobra zabawę i moc atrakcji zadbają Klub Żeglarski Spinaker oraz Radio SuperNova, którzy będą czekać z programem zabaw, konkursami i animacjami na wszystkich chętnych. Dla dzieci i młodzieży aktywnie uczestniczących w konkursach czekają nagrody.

Na scenie uhonorowani zostaną finaliści konkurów:
- „Szkolna Szekla” – Powiatowy Konkurs Piosenki Żeglarskiej
- „Szlakiem Naszych Jezior 2023” – Powiatowy Konkurs Fotograficzny
- na najlepszą potrawę inspirowaną tematyką wodną w wykonaniu KGW

Program przewiduje również pokaz żeglarstwa w wykonaniu Klubu Żeglarskiego Spinaker, degustację potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz lekcję Nordic Walking prowadzoną przez NW4Konin (brak zapisów, należy się zgłosić w dniu wydarzenia).

Zwieńczeniem imprezy będzie koncert szantowy w wykonaniu zespołu Gumowe Szekle, a resztę wieczoru umili Wam Radio SuperNova.

Mieszkańcy Konina mogą skorzystać z bezpłatnej linii Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koninie pod nazwą "Wielka Pętla Wielkopolski", która zapewnia transport docelowy i powrotny w dniu wydarzenia:

UWAGA!
Linia MZK pn. WIELKA PĘTLA WIELKOPOLSKI zawiezie Państwa bezpośrednio na MOW "Przystań Gosławice"
Harmonogram: www.turystyka.konin.pl

Organizatorzy:
Lokalna Organizacja Turystyczna MARINA w Koninie
Samorząd Województwa Wielkopolskiego

Współorganizatorzy:
Powiat Koniński
Miasto Konin
Miasto i Gmina Ślesin
Wielkopolska Organizacja Turystyczna

Partnerzy:
Wielkopolska Organizacja Turystyczna
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie
Koniński Dom Kultury
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
Klub Żeglarski Spinaker
Klub Żeglarski  KWB Konin
Koniński Okręgowy Związek Żeglarski
Klub Żeglarski Energetyk
Klub Żeglarski Bryza
Koło PZW nr 41
Active Fun / spływy kajakowe Koło-Ochle-Konin
Radio SuperNova
Meloradio
Straż Miejska
Komenda Miejska Policji
Wielkopolskie Centrum Ratownictwa Medycznego
Państwowa Straż Pożarna
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna
Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
Szkoła Podstawowa 15 im. Polskich Olimpijczyków
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego
Nadleśnictwo Konin
Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi
Miejski Zakład Komunikacji
Koleje Wielkopolskie
Marina Gaj
NW4Konin
PROS
Szopeneria
Pewiczanka

HerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerb
Realizacja LM Internet
projekt graficzny Artilon