rotator 11
KopertaOtwarcie sezonu wodnego na Wielkiej Pętli Wielkopolski
to coroczne wydarzenie, które w obecnym roku zaszczyt organizacji przypadł Lokalnej Organizacji Turystycznej MARINA. Jest to wydarzenie, które przyciąga zainteresowanie fanów i miłośników sportów wodnych z całej Polski. Inauguracja otwarcia odbyła się 27 maja 2023 roku w Miejskim Ośrodku Wypoczynkowym „Przystań Gosławice”.

Podczas sezonu wodnego odbyły się liczne atrakcje i zawody dla miłośników żeglarstwa, kajakarstwa, motorowodniactwa i innych sportów wodnych. Na wodzie można było zobaczyć wiele różnych jednostek pływających, w tym jachty, statki, łodzie motorowe, kajaki i wiele innych. Odbyły się regaty, które były imprezą współtowarzyszącą organizowaną przez Klub Żeglarski przy KWB Konin oraz Koniński Okręgowy Związek Żeglarski. Mogliśmy również obserwować zmagania rozgrywek w piłce siatkowej, pokaz żeglarstwa w wykonaniu Klubu Żeglarskiego Spinaker, degustację potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz lekcję Nordic Walking prowadzoną przez NW4Konin.

Inaugurację otwarcia sezonu wodnego rozpoczął Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski wraz z Przewodniczącą Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Małgorzatą Waszak-Klepką. W uroczystości wzięli również udział przedstawiciele lokalnych władz oraz organizacji związanych z tematyką otwarcia. Prezydent w swoim wystapieniu podkreślił, jak ważne jest rozwijanie sportów wodnych w regionie. 
Dodał również, że otwarcie sezonu wodnego to doskonała okazja, aby promować miasto i zachęcać turystów do odwiedzania tego regionu. Przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego podkreśliła, że Wielka Pętla Wielkopolski to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce, które łączy w sobie piękne krajobrazy i bogatą historię. Podziękowała także wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji otwarcia sezonu wodnego. Oficjalnemu otwarciu imprezy towarzyszyła inscenizacja słowno-muzyczna pn. „Wyprawa piratów” w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15 im. Polskich Olimpijczyków.

Impreza przyciągnęła również wiele rodzin  z dziećmi, dla których dodatkowe atrakcje i zabawy, takie jak konkurencje sportowe, animacje, konkursy były ciekawym urozmaiceniem i spędzeniem wspólnego czasu. O dobra zabawę i moc atrakcji doskonale dbali Klub Żeglarski Spinaker oraz Radio SuperNova, którzy czekali z programem zabaw na wszystkich chętnych. Dla dzieci i młodzieży aktywnie uczestniczących w konkursach przewidziane były nagrody.

Dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta i Gminy Ślesin mieszkańcy i turyści mięli okazję zwiedzić piękne okolice z perspektywy wody oraz skorzystać z atrakcji jakie oferuje żeglarstwo. Dostępne były darmowe rejsy statkiem Pawełek, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Jesteśmy wdzięczni za taką inicjatywę oraz zaangażowanie w rozwijanie turystyki i sportów wodnych w regionie. Takie działania pomagają w promocji miasta, które staje się coraz bardziej atrakcyjne dla turystów i mieszkańców, a wydarzenie takie jak otwarcie sezonu wodnego to doskonała okazja do promowania regionu i zachęcania innych do odwiedzenia Wielkiej Pętli Wielkopolski.

Zorganizowano również pokaz nurków ratownictwa wodnego z udziałem Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 z Państwowej Straży Pożarnej w Koninie oraz pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Koninie z udziałem sekcji psów ratowniczych.


Mieliśmy okazję zaznajomić się z wystawcami w strefie o tematyce żeglarskiej, kajakowej oraz innych sportów wodnych. Ponadto czekali na Was przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji oraz Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, którzy informowali o zasadach wypoczynku nad jeziorami.

Otwarcie sezonu wodnego na Wielkiej Pętli Wielkopolski to także okazja do spotkań ze znajomymi. Na scenie wystąpili finaliści Powiatowego Konkursu Piosenki Żeglarskiej "Szkolna Szekla". 
Wieczorem odbył się koncert szantowy zespołu Gumowe Szekle, który przyciągnął wiele osób.

Wydarzenie to uznano za bardzo udane, co ogromnie nas cieszy i śmiało możemy mówić o sukcesie w jego organizacji. Wszyscy uczestnicy mięli możliwość zabawy, integracji i spędzania czasu na świeżym powietrzu, korzystając z pogody i uroków Wielkiej Pętli Wielkopolski. Dzięki otrzymanym opiniom, wiemy że otwarcie sezonu wodnego zadowoliło wszystkich, którzy brali w nim udział.

Szczególne podziękowania chcięlibyśmy skierować do osób, które bez wątpienia przyczynili się do sukcesu i powodzenia całego przedsięwzięcia. Za profesjonalizm, wspaniałą pracę  i doskonałą atmosferę dziękujemy konferansjerowi Januszowi Lipińskiemu. Umiejętnie poprowadził program angażując w tym publiczność. Jego ciepłe i życzliwe podejście sprawiło, że wszyscy czuli się swobodnie i dobrze się bawili. Wielkie dzięki również dla Ryszarda Wojdaka - nagłośnieniowiec o wielkich umiejęnościach. Zapewnił doskonałą jakość dźwięku podczas imprezy, umiejętnie dostosowując go do różnych momentów i potrzeb imprezy. Za udostępnienie sceny dziękujemy Miejskiemu Zakładowi Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie. Wielkim wsparciem dla nas była współpraca z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Koninie na czele z panią Dyrektor Ewą Kulczyńską. Jako gospodarze obiektu wspaniale nas przyjęli oraz pomogli w organizacji naszej imprezy. Dzięki ich zaangażowaniu uroczystość przebiegła sprawnie i zgodnie z założeniami, a wszyscy uczestnicy czuli się komfortowo i mile widziani. MOSiR zapewnił doskonałe warunki do organizacji imprezy, umiejętnie dostosowując obiekt do potrzeb i wymagań naszej imprezy. Ich wiedza na temat organizacji wydarzeń oraz doświadczenie w pracy z publicznością były nieocenione i na pewno przyczyniły sie do sukcesu całej imprezy. Wsparciem obdarzyli nas również uczniowie klas mundurowych, przedstawiciele Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie. Byli odpowiedzialni za pomoc techniczną podczas otwarcia sezonu wodnego. Dzięki ich zaangażowaniu uroczystkość przebiegała sprawnie, a goście byli odpowiednio delegowani do wyznaczonych miejsc. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć znajdującej się poniżej.


Poprzednie Zdjęcie
Następne Zdjęcie
HerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerb
Realizacja LM Internet
projekt graficzny Artilon