rotator 11
Koperta
Zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu konińskiego do wzięcia udziału w konkursie 
„Kartka Bożonarodzeniowa”

Pragniemy zachęcić uczniów do poznawania swojego otoczenia pod kątem historii. Ponadto chcemy zachęcić do kreatywności, wyrażania swoich uczuć i zainteresowań poprzez projektowanie i tworzenie pięknych kartek świątecznych.

Głównym celem konkursu jest promocja zabytków oraz miejsc turystycznych regionu konińskiego i miasta Konin. Konkurs ma na celu zachęcenie młodych ludzi do odwiedzania i poznawania bogatej kultury, historii i piękna regionu. Pragniemy podkreślać wartości i unikalność zabytków oraz miejsc turystycznych w naszym regionie.

Poprzez organizację konkursu, promowane są atrakcje turystyczne takie jak kościoły, pałace, muzea, parki krajobrazowe, jeziora czy też inne miejsca o znaczeniu historycznym lub przyrodniczym. Konkurs ma być także inicjatorem do pokazywania mniej znanych, ale równie wartościowych miejsc, które mogą skrywać ciekawe historie i krajobrazy.

Konkurs startuje dziś, tj. 27 listopada 2023r. i trwać będzie do 8 grudnia 2023 r.
Jest on otwarty dla uczniów wszystkich klas szkół podstawowych z podziałem na dwie kategorie wiekowe (klasy 1-4 oraz klasy 5-8).

Zasady konkursu są proste:
→ zgłoszenie ma mieć formę kartki pocztowej w formacie A6,
→ zgłoszenie na froncie kartki ma zawierać wizerunek/podobiznę zabytku lub atrakcji turystycznej w powiecie konińskim w aranżacji świątecznej (np. szkic, akcent charakterystyczny dla zabytku itd. w obecności atrybutów świątecznych i zimowych – liczymy na kreatywność),
→ ma być adresowane do wybranego zabytku lub atrakcji turystycznej w powiecie konińskim (mile widziane miejsca z danej gminy, z której pochodzi uczestnik konkursu),
→ ma zawierać życzenia świąteczne,
→ ma zawierać imię i nazwisko autora pracy,
→ ma zawierać nazwę szkoły i/lub klasę do której uczęszcza,
→ ma zawierać dodatkowo wypełniony formularz zgłoszeniowy (w przypadku braku drukarki formularz można pobrać i wypełnić w biurze Stowarzyszenia podczas dostarczania pracy lub może być napisany odręcznie wg wzoru, drukowanymi literami).

Dostarczanie prac następuje:
→ poprzez dostarczenie osobiste do biura Lokalnej Organizacji Turystycznej MARINA
→ poprzez wysyłkę indywidualną na adres biura Lokalnej Organizacji Turystycznej MARINA
→ poprzez wysyłkę zbiorową, np. z placówki szkoły podstawowej na adres biura Lokalnej Organizacji Turystycznej MARINA (przy wysyłce zbiorowej należy dopilnować, aby w sposób jasny dla Organizatora zapakować i posegregować zgłaszane prace konkursowe wraz formularzami zgłoszeniowymi).

Nagrody:
• Vouchery do parku linowego „Leśny Raj” w Ślesinie
• Bilety do kina HELIOS
• Vouchery do Centrum Nauki SOWA
• Gadżety ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Koninie

Sponsorami nagród są:
→ Park Linowy „Leśny Raj”, ul. Napoleona 15b, Ślesin
→ Starostwo Powiatowe w Koninie, al. 1 Maja 9, Konin
→ Centrum Nauki SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności prowadzone przez Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie, ul. L. Staffa 5, Konin
→ Kino HELIOS Konin, ul. I. Paderewskiego 8, Konin

Mamy nadzieję, że to wyjątkowe wyzwanie artystyczne dostarczy Wam radości i pozwoli wykorzystać Waszą kreatywność. Nie możemy się doczekać Waszych pięknych kartek bożonarodzeniowych!
Dlatego bierzcie kredki, farby, nożyczki i zaczynajcie tworzyć.

Liczymy na liczne zgłoszenia i Wasz udział.
Powodzenia!
Plakat konkursu świątecznego
Formularz zgłoszeniowy
Regulamin kunkursu (1.50 MB)
Konkurs naLOT naGRÓD "Kartka Bożonarodzeniowa"
Formularz zgłoszeniowy (284.36 Kb)
Konkurs naLOT naGRÓD "Kartka Bożonarodzeniowa"
HerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerb
Realizacja LM Internet
projekt graficzny Artilon