rotator 11
KopertaMiałyśmy okazję a zarazem przyjemność uczestniczyć w wydarzeniu "Planeta Konin - Kultura w służbie zmiany regionu węglowego".


Pierwszy dzień rozpoczął się pokazem filmu "Planeta Petrila" (jest to dokument, który przedstawia zamknięcie ostatniej kopalni węgla kamiennego w mieście Petrila w Rumunii).
Kolejno po pokazie odbył się panel dyskusyjny. Tematem przewodnim pierwszej części dyskusji była rola kultury w transformacji regionu powęglowego.
Następnie odbyła się dyskusja o roli społeczności lokalnej w obliczu nadchodzących zmian.
Tego dnia, w budynku CKiS DK Oskard mogliśmy również obejrzeć dwie wystawy fotograficzne. Obie ukazują zdjęcia Konina, z czego pierwsza z nich wykonana została metodą analogową, druga natomiast ukazywała zdjęcia naszego miasta w ujęciach modernistycznych.

Drugiego dnia uczestniczyliśmy w zaplanowanej wycieczce. Odwiedziliśmy Dolores, koparkę która zakończyła odkrywkę Jóźwin 2b w regionie konińskim, a która po odpowiednim przygotowaniu w niedalekiej przyszłości stanie się ogólnodostępną atrakcją turystyczną.

Kolejnym punktem było Muzeum Okręgowe, w którym zwiedziliśmy obecne tam wystawy, posłuchaliśmy historii słonia leśnego oraz historii związanej z wydobywaniem węgla brunatnego w naszym regionie.

Zakończeniem wycieczki był spacer architektoniczny z przewodnikiem ulicami nowego Konina.


 
HerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerb
Realizacja LM Internet
projekt graficzny Artilon