rotator 11
Koperta


Już po raz trzeci w tym sezonie studio plenerowe „Radia Konin” we współpracy z Lokalną Organizacją Turystyczną „Marina” odwiedziło miejsce, które swoją atrakcyjnością przyciąga turystów. W piątkowe (tj. 24 sierpnia 2012 r.) popołudnie rozpoczęło się nadawanie audycji z Gospodarstwa Agroturystycznego „Krystianowe Ranczo”. Tym razem tematem przewodnim spotkania było „Radio na krańcu powiatu”, a to dlatego,  że gościliśmy u Państwa Deleszkiewiczów w Grodźcu (najdalej na południe wysuniętej gminie powiatu konińskiego).    
 
Ranczo, o którym była mowa jest położone w otoczeniu leśnym, na skraju miejscowości. Oprócz oczywiście noclegów oferuje całą gamę różnorodnych form spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Każdy z odwiedzających to miejsce, z pewnością będzie mógł oderwać się od codziennego zgiełku miasta. Podczas udzielania wywiadów właściciel gospodarstwa- Pan Ryszard opowiadał o ofercie „Agrofrajdy”. Dysponuje ona szerokim wachlarzem zajęć na łonie natury w otoczeniu pięknej przyrody oraz sporą ilością zwierząt. Podczas audycji mógł on także pochwalić się obszerną kolekcją zabytkowych narzędzi, urządzeń i maszyn rolniczych, którą cały czas powiększa o nowe zdobycze. Natomiast Pani Barbara opowiadała, jaką frajdą dla gości może okazać się możliwość uczestniczenia w codziennych zajęciach, takich jak: wypiek chleba, wyrób masła czy sera-Jestem w stanie spełnić większość kulinarnych zachcianek naszych gości, jednak to właśnie specjalność mojego męża, a mianowicie  drób pieczony w glinie cieszy się największych wzięciem.

Poza wizytą w gospodarstwie mobilne studio odwiedziło również Ośrodek Edukacji Leśnej Nadleśnictwa Grodziec, o którym więcej opowiedział jego pracownik Pan Tadeusz Hyży.
 

Zdjęcia: LOT „Marina”
 

HerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerbHerb
Realizacja LM Internet
projekt graficzny Artilon